Szukasz ciekawej lektury? Zajrzyj do mnie!
poniedziałek, 09 maja 2011
Marcin Mortka - Martwe jezioro

Czy można pokonać smoka wyzwiskami? Czy kruki znają umiar w ludzkiej mowie? I czy można zostać bohaterem, będąc zarazem złośliwym do bólu charakternikiem? Oto heroic fantasy, w najczystszej i, co ważniejsze, najlepszej postaci. Jak nigdzie indziej skrzy się humorem, zaskakującymi zmianami akcji, ale też niezwykłą, pełną rozmachu fabułą. Każda przeczytana strona sprawia, że apetyt na więcej wciąż rośnie - i tak jest aż po ostatnie zdanie.Tagi: Mortka
17:06, uczennicamaga , fantasy
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 marca 2011
Bernard Cornwell - Trylogia Arturiańska: Nieprzyjaciel Boga

Artur nadal stara się bronić Brytani przed wrogami w imieniu swojego przyrodniego brata Mordreda pomimo, że coraz częściej mówi się o tym, iż nieudany wnuk Uthera nie nadaje się na Wielkiego Króla. Stawia czoła religijnej histerii, najazdom saksońskich wodzów, Cerdyka i Aella i nielojalności w sercu Królestwa. Jego niezachwiana wiara w honor i chęć dotrzymania ślubów, by strzec tronu Mordreda, izoluje go nawet od jego najbliższych przyjaciół. Lancelot zatraca się w swojej nienasyconej ambicji, a Ginewra oddaje się kultowi Izydy. Jedynym, który wie, co należy robić jest Merlin. Trzeba oddać Brytanię dawnym bogom, lecz to okaże się trudniejsze niż ktokolwiek może przypuszczać. Potrzeba do tego trzynastu Skarbów Brytanii, po które wybrać muszą się na Ciemną Drogę... `Nieprzyjaciel Boga` jest drugą, po `Zimowym monarsze`, powieścią w Cyklu Arturiańskim ukazująca Brytanię w jej najciemniejszych czasach. Bez zbędnych upiększeń autor zaprasza czytelnika do świata, gdzie magia i druidzkie wierzenia walczą z nową wiarą - chrześcijaństwem, a dążenie do celu zawsze prowadzi, w rytmie szczęku mieczy, do rozlewu krwi... W serii Trylogia Arturiańskia ukażą się jeszcze `Excalibur`.

Nieprzyjaciel Boga - Bernard Cornwell

Tagi: Cornwell
12:50, uczennicamaga , fantasy
Link Komentarze (2) »
Spradlin Michael P. - Templariusz: Czas odrodzenia

Po raz kolejny Tristan wyrywa się ze szponów sir Hugh i wreszcie wraz z dwójką przyjaciół dociera do wybrzeży Anglii. Chociaż misja dostarczenia Graala wydaje się dobiegać końca, zdrada i zniszczenie nieustannie podążają ich śladem. Po opactwie, które było dla Tristana ukochanym domem, pozostają jedynie zgliszcza, a majątek Robarda w Sherwood popada w ruinę na skutek bezwzględnych rządów szeryfa z Nottingham.
Podczas ostatniego etapu niebezpiecznej podróży trójka przyjaciół musi nie tylko wspólnie stawiać czoła niezliczonym przeciwnościom, lecz także wspierać się wzajemnie w obliczu niewyobrażalnych tragedii. Pomimo że lista wrogów naszych bohaterów wydłuża się z każdym dniem, Tristan nieustannie o krok wyprzedza swoich oprawców. Zadanie to wydaje się być tym trudniejsze, im bliższy staje się cel jego wędrówki.

Templariusz - Spradlin Michael P.

12:48, uczennicamaga , fantasy
Link Dodaj komentarz »
M.D. Lachlan - Synowie Boga

Wiedziony przepowiednią król wikingów wyprawia się porwać dziecko, gwaranta pomyślności swego ludu. Zamiast jednego, odkrywa dwa niemowlaki, bliźniaczych synów śmiertelniczki i nordyckiego boga. Jednemu pisany jest los dziedzica królewskiego rodu, drugiemu - żywot wśród wilków.
Niekonwencjonalne ujęcie mitu o wilkołaku. Ociekające krwią, pachnące żelazem. Rozbrzmiewające złowieszczymi zaklęciami i szczętem oręża.
Można powiedzieć, że akcja `Synów boga` toczy się dwutorowo: na poziomie ludzkim i nadprzyrodzonym. Wali, Feileg i osoby z ich otoczenia zostają wciągnięci w boskie manipulacje - za sznurki ciągną Odyn i Loki, a swoje trzy grosze dorzuca również królowa wiedźm Gullweig. Gdy mowa o celach i ambicjach nordyckich bóstw, nie ma czytelnych granic między dobrem a złem ocenianymi w ludzkich kategoriach. Bracia kierują się porywami uczuć i uśpionymi instynktami, nie zdając sobie nawet sprawy z tego, co kryje się za wydarzeniami, którym muszą sprostać i jak daleko mogą sięgać ich konsekwencje.

Tagi: Lachlan
12:46, uczennicamaga , fantastyka
Link Dodaj komentarz »
Celine Kiernan - Zatruty tron

Pierwsza część przygodowej trylogii dla młodzieży osadzona w średniowiecznych realiach. Piętnastoletnia Wynter Moorehawke, córka Obrońcy Tronu, powraca z ponurych Krain Północy w rodzinne strony i z przerażeniem odkrywa, że w dotąd spokojnym i tolerancyjnym królestwie nastały mroczne czasy. Intrygi, tortury i bezpardonowa walka o władzę stały się stałym elementem dworskiego życia, a wszelki opór wobec króla jest brutalnie tłumiony. Wynter staje przed trudnym wyborem - poddać się królewskiej woli czy z narażeniem życia walczyć o przywrócenie ładu w królestwie? Wciągająca powieść przygodowa o dworskich intrygach, polityce i miłości, osadzona w średniowiecznej Europie.

Zatruty tron - Celine Kiernan

Tagi: Kiernan
12:36, uczennicamaga , fantasy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 marca 2011
Jan Dobraczyński - Najeźdźcy

Bardzo trudna książka dla kogoś, kto nie ma podstawowej wiedzy o II wojnie światowej. Ale gdy się ma podstawy, potrafi wciągnąć niesamowicie.

To opowieść o trzech przyjaciołach: Walterze, Hugonie i Herbercie. W książce śledzimy ich losy od przybycia do Opola i agresji niemieckiej na Polskę po zakończenie wojny. Na mnie osobiście największe wrażenie wywarły opisy Polski roku 1939 i bardzo delikatnie zaakcentowany wątek zderzenia się mentalności niemieckiej z Polską okresu wojny. Autor nie potępia, lecz stara się zrozumieć. Zupełnie wyjątkowe są pamiętniki Oleńki, świetnie przedstawione sylwetki bohaterów, znakomita przemiana głównego bohatera - Herberta - prowadząca do przewartościowania jego postawy życiowej, ale... to już treść II tomu książki - "A znak nie będzie mu dany".

(recenzja - BiblioNetka)

NAJEŹDŹCY Jan Dobraczyński - zdjęcie 1 aukcji

poniedziałek, 14 lutego 2011
Stojan Stojanow - Messerschmitty nad Sofią. Wspomnienia bułgarskiego asa lotnictwa myśliwskiego

Podczas II wojny światowej Bułgaria stanęła po stronie Hitlera. Dzięki zręcznej polityce cara Borysa III przez długi czas był to tylko sojusz formalny, jednak po wypowiedzeniu wojny Stanom Zjednoczonym i Wielkiej Brytanii, jego kraj musiał stawić czoła alianckiej potędze. Nad Bułgarią wiodły szlaki powietrzne do rumuńskiego Ploeszti, gdzie biło serce tamtejszego przemysłu naftowego pracującego pełną parą na potrzeby sojuszników III Rzeszy. Wbrew oczekiwaniom Bułgarów Alianci potraktowali wypowiedzenie im wojny jak najbardziej serio.

Messerschmitty nad Sofią - Stojan Stojanow

poniedziałek, 24 stycznia 2011
Marcin Ciszewski - www.1944.waw.pl

Załóżmy, że w czasy poprzedzające wybuch Powstania Warszawskiego trafia kilkuset współczesnych żołnierzy z początku XXI wieku z nowoczesnym sprzętem, wyszkoleniem i wiedzą. Mają pewien wpływ na rzeczywistość, a także czas, aby starannie przygotować tę jedyną w swoim rodzaju operację wojskową. Czy konfrontacja przeszkolonych i wspieranych przez żołnierzy GROM powstańców z AK z doborowymi jednostkami Wehrmachtu i SS okaże się zwycięska?

Czy uda się odmienić los powojennej Polski?

Tagi: ciszewski
09:18, uczennicamaga , war fiction
Link Dodaj komentarz »
Marcin Ciszewski - www.1939.com.pl

Podpułkownik Jerzy Grobicki, dowódca Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, nawet w najczarniejszych snach nie przypuszczał, że wraz ze swoją elitarną jednostką zamiast w Afganistanie roku 2007, wyląduje pod Mokrą w dniu 1 września 1939 roku i z miejsca zostanie zaatakowany przez Wermacht. Rozpoczyna się fascynująca gra wojenna. Garstka żołnierzy NATO, uzbrojona w śmiercionośny, futurystyczny sprzęt, zmaga się w krwawym boju z nieprzeliczoną potęgą hitlerowskich Niemiec. Grobicki ma przy tym świadomość, że broniąc ojczyzny swoich dziadów, jednocześnie ingeruje w historię, czego skutków nie jest w stanie przewidzieć. W tym niesłychanym dziele sekundują mu barwni oficerowie i żołnierze, a także piękna pani kapitan Nancy Sanchez z US Army.

Tagi: ciszewski
09:14, uczennicamaga , war fiction
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 stycznia 2011
Ilja Bojaszow - Wędrówka Murriego

Życie bośniackiego kota Murri jest iście sielankowe - pełne mleka, słońca, przytulności i władzy - wszak to właśnie on jest panem i władcą domu i ogrodu oraz ludzkiej rodziny, u której mieszka. Niestety, idylla pręgowanego satrapy zostaje brutalnie przerwana - wybucha wojna i ludzie ewakuują się z bombardowanych wsi, miast i miasteczek. Kocia ambicja zostaje boleśnie zraniona - ludzie odeszli, pozostawiając jego, kota, na pastwę losu?! Przecież prawdziwy kot musi mieć własny kąt, własny koc i swoją miskę z mlekiem! Murri podejmuje błyskawiczną decyzję - wyrusza w świat na poszukiwanie swoich ludzi, którzy muszą zapewnić mu to, co jest mu niezbędne do życia.
I tak zaczyna się pełna przygód, dysput, rozważań filozoficznych i obserwacji wędrówka niezależnego kota przez Europę lat 90. w poszukiwaniu jego własnej, bośniackiej rodziny, ciepłego kąta i miski mleka...
Towarzysząc Murriemu w jego podróży mamy okazję popatrzeć na nasz świat - ze wszystkimi jego przywarami, porywami, pięknem i bólem - przez pryzmat kociego spojrzenia, możemy razem z Murrim poobserwować ludzi, których spotyka, posłuchać jego rozmów z duchami drzew i domostw, aniołami i demonami. Możemy też przyjrzeć się innym wędrowcom, przemierzającym świat w niekończącej się podróży i spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie - czy ważny jest cel wędrówki, czy też sama Droga?...

O AUTORZE

Ilja Bojaszow - Peterburżanin od pokoleń, członek Związku Pisarzy. Ukończył wydział historyczny, pracował jako współpracownik Centralnego Muzeum Marynarki Wojennej. 17 lat temu zaczął wykładać historię w Nachimowskiej Akademii Marynarki Wojennej, gdzie pracuje do dziś. Autor książek: Wędrówka Murriego - laureatki nagrody NACJONALNYJ BESTSELLER w 2007 roku, Biezumiec i jego synowja; Armada - nominowanej do ROSYJSKIEGO BOOKERA w 2008, Tankist ili `Biełyj tigr` - nominowanej do nagrody BOLSZAJA KNIGA. Mąż i ojciec. Żona jest fizykiem, syn kończy Akademię Marynarki Wojennej.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10
O autorze
Spis moli Lubię czytać Gazetaliteracka.pl